30 Ekim 1990 Salı

24.2.12.12 HAYDAR NAİM

HAYDAR NAİM'DEN YORUM FACEBOOK'TAN GELDİĞİ İÇİN BURAYA AYNEN ALDIM.
O NEDENLE HER İKİMİZİN DE PROFİL FOTOĞRAFLARI YOK.

****
Haydar Naim
Merhaba Olcay hanım,
Ben de yetmişli yıllarda "Zambak" sokak sakinlerindendim.
İstanköylü emekli öğretmen Halit Meisli ve Kadın hanımın torunuyum.
Anılarınızı okudukca eski Bodrum hasretle gözümde canlandı.
Şimdi Gümbette yaşıyorum.

Ellerinize gözlerinize emeğinize sağlık.

Saygılarımla,
Haydar Naim

Not :sizi izniniz olmadan facebooka ekliyemedim.
***
Olcay Akkent
Haydar Bey, siz Zambak'ta oturmuşsunuz ben ise Çilek'te oturuyorum. Otuz senedir. Tabii devamlı değil. Gelip-gidiyorum desem daha doğru olur. Rıfat ve Münire Ağan benim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir ailedir. Anılarımda komşularımı çok anlattım. (24 Akçakoca - Bodrum. 24.2 Bodrum. 24.2.12 Komşularım). Anılarımı okuyor olmanıza çok sevindim. Eğer sizce bir sakıncası yoksa yukarıdaki yazınızı bloguma taşımak isterim. Beni Facebook'a ekleyebilirsiniz. Saygılarımla.
***
Haydar Naim
Merhaba Olcay hanım;
Öncelikle nazik cevabınız ve facebook davetinine onayınız için teşekkür ederim.

Rıfat kaptan ve Münire hanım çıkmaz sokağın en dibindeki komşularımızdı, her ikiside dünya iyisi insanlardır.

Benim çocukluğum yazları o sokakta geçti, bizim evin karşısında Erol Ağanın eski oturduğu ev vardı, şimdilerde oğulları oturuyor sanırım. Eski sokak sakinlerinin hepsi beni ve ailemi bilir ve tanır. Arada bir gidip sokağa bakmaya çalışıyorum ama içim burkuluyor. O güzelim mahallemiz inanılmaz bir çevre kirliliğine maruz kalmış. Son derece kalitesiz diskomsu barımsı veya retorantımsı mekanlarla dolmuş.

Anılarınız sayesinde gelecek nesillere eski ve gerçek Bodrum'u taşımış oluyorsunuz.
Tekrar size teşekkür ederim, emeğinize sağlık...
Saygılarımla
Haydar Naim

Not: Yazdıklarımda kayda değer bir şey varsa elbette blogunuzda paylaşabilirsiniz.
***

Olcay Akkent
Merhaba Haydar Bey, yazdıklarınızın tümüne katılıyorum. Özellikle Bodrum Yarımada Gazetesi'ne yazdığım yıllarda (2004-2008) tüm çirkinlikleri dile getirmiştim. Ama hiçbir yararı olmadı. Ben yazdım, ben okudum.

Rıfat ve Münire Ağan 30 yıllık dostlarım. Bugün Münire ile telefonda konuştum. Sizden söz ettim. Ailenizi ve sizi çok iyi tanıdığını söyledi ve çok methetti.

Erol ve İnci Ağan da dostlarımdır. Mazlum ve Habibe, Fatih ve Suzi karşı komşularım. Eski Belediye Başkanı Mazlum Ağan ise duvar komşum. Ve diğerleri... Hepsini çok severim. Gelecek nesillerin eski Bodrum ile ilgileneceklerini hiç zannetmiyorum. Bu günün gençlerinin hepsi değilse bile pek çoğu, zamanlarını ya internet kafelerde ya da diskolarda geçiriyor. Ama ben anılarımı yazmakla doğru bir iş yaptığımı düşünüyorum. Biraz önce baktım 22 bin 231 kişi tıklamış. (Dikkat ederseniz okumuş demiyorum) Tıklamış olmaları bile bana yetiyor. Ben size teşekkür ederim anılarımla ilgilendiğiniz için. Saygılarım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme