30 Ekim 1990 Salı

38.209 BU KARİKATÜRDE BİRAZ KENDİMİ BULDUMBU KARİKATÜRDE GERÇEKTEN BİRAZ KENDİMİ BULDUM.

ÖRNEĞİN, 1943'TE GİTTİĞİM ANKARA'DAN 1983"TE İSTANBUL'A DÖNMÜŞTÜM. VE HEMEN BENİ BEKLEMEKTE OLAN BİR HOLDİNG'İN KAPISINDAN İÇERİ GİRMİŞTİM.

GENEL KOORDİNATÖR GEREKLİ BİLGİLERİ ALDIKTAN SONRA KENDİ ARABASIYLA BENİ ÇALIŞACAĞIM BEYE GÖNDERMİŞTİ. BEY PROFESÖRDÜ. VE ONUN MESLEĞİ İLE BENİM MESLEĞİM ARASINDA HİÇBİR BENZERLİK YOKTU.

UZUN UZUN NELER YAPACAĞIMI ANLATTIM. SONRA ÖZGEÇMİŞİMİ ÖNÜNE KOYDUM. BAŞTAN SONA DİKKATLE OKUDU. VE "ÇOK IMPRESSIVE" DEDİ.

O AN'DA İŞE ALINMAYACAĞIMI ANLADIM. ÇÜNKÜ BİR ÖZGEÇMİŞİN "ETKİLEYİCİ" OLMASI DEMEK AYNI ZAMANDA "KORKUTUCU" OLMASI DEMEKTİ. İNSANLAR ÇOK BİLENDEN HER ZAMAR KORKMUŞLARDI.

NİTEKİM İKİ HAFTA SONRA GENEL KOORDİNATÖR'ÜN SEKRETERİ KADRO YETERSİZLİĞİNDEN BENİ İŞE ALAMAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

HALBUKİ HOLDİNGİN SAHİBİ, CV'Mİ GENEL KOORDİNATÖRE  VERİRKEN "BU HANIMI ALALIM VE KENDİSİNE İSTANBUL'DA ONURLU YAŞAYACAĞI BİR MAAŞ VERELİM" DEMİŞTİ.  BUNU DERKEN BEN ORADA YOKTUM AMA BÖYLE DEDİĞİNİ BİLİYORUM.  GENEL KOORDİNATÖR İSE, 22 MART'TA BANA GÖNDERDİĞİ YAZIDA, "HOLDİNGİMİZDE SİZİN TECRÜBENİZDE BİR ELEMANI İSTİHDAM ETMEK BİZİ ÇOK SEVİNDİRECEKTİR" DİYORDU. (Anılarımdan alınmıştır.)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme