31 Ekim 1990 Çarşamba

25.6.6.16 NEYİ, NE KADAR ÖNEMSİYORUZ?

Son olarak kuruluşun üst düzey yöneticilerine de bir gönderme yapmak istiyorum.
Kuruluşun üst düzey yöneticisi tüm bu anlatılanlara ne ölçüde önem verirse alt düzey çalışan da aynı ölçüde önem verecektir. Eğer bir alt düzey çalışan, üst düzey yöneticinin önüne kayıtsız bir yazı koyduğunda üst düzey yönetici hiç üzerinde durmadan, kayıtsız evrakı işleme koyacak olursa, alt düzey çalışan bundan böyle üst düzey yöneticinin önüne kayıtsız evrak koymakta bir sakınca görmeyecektir.

Eğer bir gün, üst düzey yönetici doğrudan kendisine gelen bir yazıyı Haberleşme Bölümü’ne göndermeden, işlem yapılması için ilgili birime gönderecek olursa, alt düzey çalışan her gelen yazının kesinlikle kaydedilmesi lazım geldiği kuralına artık itibar etmeyecektir.

Böylece, bir yazının bir gün kaydedilmeden işleme konması, arkadan gelecek diğer yazıların da kaydedilmeden işleme konabileceği vurdum duymazlığını yaratacaktır.

Ama ben inanıyorum ki sorumlu üst düzey yönetici ile sorumlu alt düzey çalışan her zaman birbirini uyaracaktır. Çünkü her ikisi de o kuruluşta olan her şeyden kendilerini aynı derecede sorumlu hissetmektedirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder